Animátoři sulíkovské farnosti 

2010-2012

V sobotu 24. března 2012 v Osové Bitýšce po dvouletém kurzu absolvovali animátoři závěrečné zkoušky, které úspěšně zdolali. Z rukou otce biskupa Vojtěcha animátoři přijali dekrety o splnění kurzu na diecézním setkání mládeže v Brně a to v sobotu 31. března 2012.

 

za sulíkovskou farnost úspěšně absolvovali animátorský kurz tito mladí lidé: Radek Hanskut, Aneta Prudká, Monika Marková, Petr Ostrý, Olga Pavlů, Miriam Pavlů, Lenka Ondrová a Helena Žaludová. K nim se přidaly dvě holky ze sebranické farnosti: Aneta Konečná a Monika Zouharová. V kurzu se rozhodla nepokračovat Monča Z. a Vojta Trzaskalik.

Jak došlo vlastně na téma - animátoři? Začalo v posledním srpnovém týdnu 2010, kdy se Radek, Aneta, Monča a Káťa Medunová vyrazili podívat na své kamarády do Jeníkova (okres Hlinsko), kde měla sulíkovská mládež svůj letní tábor. Jeli tam s tím, že všechny překvapí a že s nimi pobudou nějakou chvilku a pojedou dál. Že pojedou do Hlinska a do Bystřice na nějaké nákupy. Nakonec to ale dopadlo všechno jinak. Zůstali tam skoro až do večera a zapojili se do her a aktivit, které byly nachystané na ten den. Nakonec z toho vzešlo, že by se chtěli zapojit do organizace tábora. 

 

 

2015-2017